Úvod > Spravodajstvo > Svet > Polícia vykonáva prehliadky vo vydavateľstvách, ktoré podporovali zakázanú kurdskú organizáciu

Polícia vykonáva prehliadky vo vydavateľstvách, ktoré podporovali zakázanú kurdskú organizáciu

Dalšie články v kategórií

BERLÍN 12. februára (WebNoviny.sk) - Nemecký minister vnútra zakázal dve vydavateľstvá, ktoré údajne patria k zakázanej kurdskej organizácii.

Horst Seehofer v utorok oznámil, že uvalil zákaz na vydavateľstvá Mezopotamien Verlag und Vertrieb GmbH a MIR Multimedia GmbH, pretože ich výnosy používali výhradne na podporu Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Polícia vykonáva vo vydavateľstvách v západnom a severnom Nemecku prehliadky. "Je nevyhnutné vytlačiť PKK, pretože napriek tomu, že je v Nemecku zakázaná, pokračuje v činnosti," vyjadril sa politik.

Nemecko zakázalo PKK v roku 1993 a považuje ju za zahraničnú teroristickú skupinu. V krajine žije zhruba 14 500 podporovateľov tejto organizácie.Viac k témam: PKK Strana kurdských pracujúcich, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vykonáva prehliadky vo vydavateľstvách, ktoré podporovali zakázanú kurdskú organizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.